Dne 1. září proběhlo slavnostní uvítání prvňáčků i ve třídě 1.A. Po příchodu do třídy se děti ocitly v tajuplném vesmíru, kde společně s paní učitelkou a jejími pomocnicemi prozkoumávali vesmírný život. Všichni se proměnili v kosmonauty a ve své raketě podnikli cestu vesmírem. Po cestě objevovali planety, hvězdy a mnoho dalšího. Děti si našly hvězdičku, která nesla jejich jméno a také musely zneškodnit mimozemské příšerky, které jim zkřížili cestu. Za odměnu všichni dostali památeční medaili s vesmírným motivem. Přejeme dětem, ať se jim ve škole líbí a mají stále co objevovat.

Prázdniny se přehouply do svého konce a první zářijový den byl pro některé děti úplně prvním školním dnem. A aby byl výjimečný, proměnila se třída 1.B v čarodějnickou učebnu opředenou pavučinami s hrozivými pavouky.

Děti si v ní připravily lektvar moudrosti, aby nic nezapomněly a učení se jim dařilo. Dále získaly hůlky a naučily se náročné kouzlo, které zvládly a staly se tak čarodějnickými učni.

Nezbývá než popřát, aby se děti naučily mnoho kouzel a lektvarů, které jim budou v životě ku pomoci.