Ve středu 22.září 2021 se dvacítka zájemců z řad žáků osmých a devátých ročníků zúčastnila již tradiční akce s názvem TECHNOhrátky spolupořádané Pardubickým krajem, kde jim bylo představeno Střední odborné učiliště opravárenské v Králíkách.

Hlavním cílem projektu TECHNOhrátky je podpora technických profesí a řemesel a zvýšení zájmu u žáků základních škol v Pardubickém kraji.

Naši žáci, společně s žáky dalších škol, si měli příležitost si vyzkoušet práce na jednotlivých odborných pracovištích. Vyzkoušeli si ruční obrábění kovů, svařování, a to včetně práce na virtuálním svařovacím simulátoru, práce při opravách a údržbě osobních automobilů, strojní obrábění kovů, kovářské řemeslo, a nakonec si nanečisto vyzkoušeli autoškolu. Součástí akce byla i ukázka integrovaného záchranného systému. Dětem se věnovali policisté Policie ČR, členové hasičského sboru a záchranáři. Součástí ukázky byla i možnost se seznámit se zásahovou technikou.

V závěru na děti čekalo občerstvení v podobě grilované klobásy, chlazeného nápoje a zmrzliny. Počasí vcelku přálo a společně s dětmi jsme si celou akci báječně užili. Akce většinu našich žáků velmi zaujala a podle jejich slov jim pomůže při výběru jejich budoucího povolání.

Jan Vrba, sociální pedagog školy