V úterý 7. února 2023 navštívil hanušovickou školu předseda základní organizace Českého svazu včelařů pan Pavel Cimala. V některých třídách prvního stupně si s dětmi popovídal o včelařství.

Včelaření je nejen užitečná záliba, ale vyžaduje zodpovědný přístup a přičinlivost. Je totiž zároveň závazkem vůči včelám, které jsou samy symbolem pracovitosti. A včelař se vlastně jejich životu musí do jisté míry přizpůsobit. Včely jsou už nějakou dobu populární, jde to ruku v ruce s větším zájmem o život v souladu s přírodou, snad i o větší soběstačnost. Děti se dozvěděly plno zajímavostí o životě včel, rozdělení úkolů ve včelstvech a o samotné práci včelaře. Je to především starost a péče o včelky, která by mu měla vydržet. Odměnou mu bude nejen med, ale hlavně radost.

Přednáška děti velice zaujala, byly pozorné a bedlivě sledovaly vyprávění pana včelaře a měly plno zajímavých dotazů.

Děkujeme! Mgr. Dagmar Pěničková