S některými kolegyněmi na I. stupni jsme se dohodly, že našim dětem učení ve škole trochu zpestříme. Využily jsme toho, že na podzim se sklízejí jablka a celý pátek 8. 10. jsme právě jablíčkům věnovaly. Ve 2.B jsme páteční ráno začali pohádkou „O kouzelném jablíčku“. Po pohádce jsme si povídali o tom, jakou kouzelnou moc by mohlo mít jablíčko, které jsme si na tento den donesli do školy. Nápady byly velmi zajímavé, přes vypadávání peněz, kouzlo nezlobení až po jablko, které by z domácích mazlíčků udělalo přítulné a rozmlouvající stvoření. Dále jsme jablíčkům dávali jména, zapisovali si je a seřazovali podle abecedy. Také jsme se dozvěděli, že jablka mají opravdu svá jména podle odrůd a se třemi velmi častými odrůdami jsem se seznámili. Zahráli jsme si na porotu a u těchto třech odrůd jsme hodnotili a známkovali vzhled, vůni a chuť. V matematice jsme sklízeli jablíčka s příklady a ukládali do košíků podle instrukcí. V rámci prvouky jsme se seznamovali s životním cyklem jablka od semínka po zralý plod. Ve skupinách dále děti popisovaly jednotlivé části jablka a seřazovaly vývojové fáze jablka jak jdou za sebou. Děti si do školy také donesly různé výrobky z jablek, které svým spolužákům představovaly a ochutnávaly. Na závěr jsme si z jablíček udělali tiskátka, pomocí kterých jsme vytvořili jabloň obsypanou plody. Věřím, že tento den se dětem líbil a splnil svůj účel.

Mgr. Hana Jordová
třídní 2.B