Začalo to jednoho podzimního dne, kdy Magdalena Pavlů z 5.A přišla s návrhem přihlásit paní učitelku Radku Kotrašovou do soutěže Zlatý Ámos. Znamenalo to zajistit nezbytné podpisy pro účast a napsat krátkou charakteristiku třídní učitelky.

Ve čtvrtek 23. 2. se Jana Baroňová, Kristýna Pokutová a Eliška Pavlů společně s paní učitelkou a paní asistentkou vydaly do Prahy na celorepublikovou soutěž o nejlepšího učitele ČR a jejich cílem bylo probojovat se do semifinále. Nicméně v obrovské konkurenci základních a středních škol se to, ani s vypětím všech sil, nepovedlo. I přes zklamání jsme si cestu do Prahy užily a rády jsme si prohlédly budovu Magistrátu hlavního města Prahy, kde se soutěž odehrávala. Po soutěži jsme si prošly centrum Prahy, vyfotily se u sochy sv. Václava a dívky tak získaly jedinečnou vzpomínku na tento den.

Velké poděkování patří Majdě Pavlů, která zrealizovala potřebné náležitosti, a soutěži věnovala spoustu času.

Lucie Koloušková, Radka Kotrašová