Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

V úterý 26.9.2023 si žáci devátých a osmých tříd vyšlápli údolím Bílé Opavy na Praděd. Náročnou první část výšlapu – naučnou stezku údolím říčky Bílá Opava, plnou můstků a lávek, jsme zvládli všichni bez problémů. Během krátkého odpočinku na chatě Barborka jsme načerpali nové síly na výstup na Praděd. Po cestě jsme si na dálku prohlídli Petrovy kameny a Dlouhé Stráně.

Nahoře na Pradědu trochu foukalo, ale počasí bylo celý den nádherně slunečné a na konec září krásně teplé. Takže všechno náhradní a teplé oblečení zůstalo hluboko v batůžcích. Po krátké přestávce na svačinku a odpočinek jsme rychle „seběhli“ na chatu Švýcárnu. Tam si někteří dali zasloužený oběd nebo dojedli svačiny a vydali jsme se na závěrečnou část trasy – po lávkách na vřesovištích až na Červenohorské sedlo, kde na nás čekal autobus. Byli jsme všichni unavení, ale celý den jsme si báječně užili.