Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Po dlouhé přestávce způsobené covidovou pandemií, kdy nebylo možné zpívat téměř jeden a půl roku, obnovil školní hanušovický pěvecký sbor svou činnost. Od letošního října se opět každou středu scházejí někteří bývalí i noví členové sboru na svých zkouškách. Bohužel je nás stále méně, současná situace, kdy jsme často v karanténě anebo nemocní, nám brání pravidelně zkoušet se všemi členy.

Přesto se nám podařilo nacvičit několik písní, koled a společný sbor Beethovenovy Ódy na radost.

Předvedli jsme se hanušovickému publiku na tradičním Rozsvícení vánočního stromku 26. listopadu a šumperskému publiku na Vánočním koncertě v pátek 10. prosince 2021. Obě vystoupení se nám povedla a Slavíci byli odměněni velkým potleskem, sladkou odměnou a uznáním publika zejména v Šumperku. Za své výkony si právem zaslouží pochvalu pilní zpěváčci – Natálie Pecháčková, Natálie Divišová, Klára Mrázková, Martin Koloušek, Kateřina Kubitová, Magdalena Cehová, Karolína Janková, Kristýna Záhorová, Vanessa Cejnarová, Adéla Fictumová, Anna Mikuličová, Anna Kouřilová a Natálie Začalová.

Děkujeme za skvělou reprezentaci hanušovické školy na veřejnosti a rádi přivítáme v našich řadách nové zpěváčky.

Mgr. Dagmar Pěničková