Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Střední průmyslová škola Jeseník

V pátek 13. října 2023 zavítali do hodin občanské výchovy 9.A a 9.B profesní odborníci ze Střední průmyslové školy v Jeseníku za účelem prezentace své školy.
Pozorní žáci byli seznámeni s nabídkou maturitních, učebních i nově otvíraných studijních oborů.

Maturitní obory:

• Strojírenství
• Stavebnictví
• Informační technologie
• Provozní technika – 2leté nástavbové studium

Učební obory:

• Strojní mechanik
• Obráběč kovů
• Zedník
• Instalatér
• Elektrikář

Nově otvírané obory:

• Bezpečnostně právní činnost
• Kosmetické služby

Zároveň byli pozváni na Den otevřených dveří – úterý 31. 10. 2023 od 8:30 – 13:00 hod., kde se mohou těšit na nové technologie, brýle s rozšířenou realitou, robotickou ruku, drony a dobré občerstvení. Pro zúčastněné žáky bude připravena soutěž o hodnotné ceny.

Zástupci střední školy seznámili žáky s možností ubytování na internátě, který je součástí střední školy, s nabídkou školního bufetu, se zajímavými kroužky i s úspěchy žáků jejich školy v republikových soutěžích. Studentka Kamila Hastíková se stala nejlepší instalatérkou ČR a umístila se na úžasném 7. místě v České republice. Student Miki Kowařovsky patří mezi TOP 10 nejlepších strojních mechaniků v naší republice.

PaedDr. Vladimíra Žídková, výchovná a kariérová poradkyně školy