Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Vážení rodiče,
organizace zápisu do první třídy ve školním roce 2022/23 probíhat následovně:

 

  • V rámci tohoto článku naleznete odkaz na interaktivní formulář – registrace k zápisu do 1. třídy. Tento formulář musí vyplnit každý, kdo má doma „předškoláka“. Jedná se o děti, které mají od září 2022 nastoupit do školy v řádném termínu (narozeny mezi 1. 9. 2015 – 31. 8. 2016), ale také dětí, které v loňském roce měly odklad, a v neposlední řadě i dětí, u nichž rodiče o odkladu školní docházky uvažují. Zpětně Vám bude na váš uvedený email ve formuláři odesláno potvrzení s registračním číslem.
  • Zápis proběhne v úterý 19. 4. 2022 v době od 8 do 11 hod a od 12 do 15 hod. K vlastnímu zápisu je NUTNÁ účast dítěte. Přineste rodný list dítěte, váš občanský průkaz a v případě, že máte možnost i vyplněnou žádost o přijetí (popřípadě o odklad), informovaný souhlas a formulář GDPR. Tyto materiály jsou k dispozici na stránkách školy. V případě, že budete pro své dítě žádat odklad povinné školní docházky, můžete s sebou přinést i doporučení od dětského lékaře a z vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně (oba dokumenty jsou nutné). Pokud výše zmíněná doporučení ještě nemáte, je nezbytně nutné je do školy doručit do 31. 5. 2022.
  • Podle možností proberte s učitelkami vašeho dítěte ze školky, jestli je pro školní docházku již dostatečně zralé, aby nástup dětí do školy byl pro ně co nejvíce pohodový.

Nutné vyplnit před vlastním zápisem, nejpozději do 11.4.2022!

Po vyplnění formuláře je nutné k žádosti o přijetí dítěte do 1. třídy či žádosti o odklad vyplnit ještě následující formuláře:

Formuláře pro přijetí do 1. třídy:

Žádost o přijetí do 1. třídy – word  pdf
Informovaný souhlas – word  pdf
Souhlas s GDPR – word  pdf

 

Formulář žádosti o odklad školní docházky:

Žádost o odklad – word  pdf

 

Všechny formuláře je možné vyplnit v programu Word nebo vytisknout formát pdf a vyplnit ručně. V případě, že nemáte žádnou z uvedených možností, dostanete formuláře osobně při zápisu dítěte.