Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

25. ledna 2023 se v Šumperku uskutečnilo okresní kolo Matematické olympiády pro žáky pátého ročníku. Je skvělé, že jsme po několika letech měli opět zastoupení. Po úspěšném zvládnutí školního kola se do okresního kola probojovala silná trojka 😊 ve složení: Jana Baroňová, Lilien Kočí a Magdalena Pavlů. Pro děvčata to byla nová zkušenost, o které nám následujících několik vět napsala Magdalena Pavlů.

„Matematická olympiáda se konala ve středu 25. ledna v Šumperku. Za 90 minut jsme měly vyřešit tři komplikované úlohy. Všechny úlohy byly namáhavé, ale i tak jsme to zvládly. Zkoušely jsme mnoho řešení, než jsme přišly k výsledku. Po ukončení soutěže jsme si zašly na zákusek a následně jely domů. I když jsme během soutěže byly ve stresu a v tělocvičně, kde se olympiáda konala, nám byla zima, byl to pro nás fajn den.“

Děvčatům děkujeme za reprezentaci školy a věřím, že se takovéto soutěže nezúčastnily naposledy a matematika i nadále zůstane jejich oblíbeným předmětem.

Mgr. Radka Kotrašová
třídní učitelka