Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Dne 18.5. jsme se třídou 5.B navštívili Záchrannou stanici volně žijících zvířat v Rudě nad Moravou. Na úvod jsme paní ošetřovatelce předali čepičky a papírové kapesníky pro zvířata, ze kterých byla paní velice překvapená a šťastná. Paní ošetřovatelka nás přivítala, představila nám stanici a řekla nám, proč vznikla stanice, kdy a které zvířata přijímají.

Poté jsme se vydali k výběhům na zahradu, kde jsme mohli vidět Vydru říční, Ořešníka kropenatého, Puštíka obecného a Sovu pálenou. Informovala nás, jak se k nim dostali, seznámila nás s jejich krmením, péčí atd. Následně jsme se vydali ke třem mláďatům Kuny skalní a různým ptáčatům. Těmito zvířaty byla ukončena prohlídka u jejího domu a vydali jsme se k nedaleké jízdárně, kde byla další zvířata.

Po cestě nám paní ještě ukázala na její louce Jestřáby, kteří jsou tam v důchodě. V jízdárně jsme si odložili všechny věci a šli jsme na obhlídku dalších zvířat. Během prohlídky jsme narazili na Želvy amazonské, které se po areálu pohybovaly volně. Poté jsme se vrátili zpět k našim věcem a mohli jsme se nasvačit.

Na závěr nás čekala sladká tečka v podobě studené zmrzliny z místní cukrárny.
Chtěla bych poděkovat všem rodičům, kteří přispěli darem pro zvířata a paní Maixnerové za úžasný zážitek.

Mgr. Aneta Suchánková