Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Ve čtvrtek 21. 4. a v pátek 22. 4. 2022 se žáci 1. stupně hanušovické školy zúčastnili divadelního představení v Šumperku.

Děti 1. – 3. ročníku si vybrali velice zdařilé zpracování klasického Večerníčku Krkonošská pohádka, kde vystupovaly všechny známé a oblíbení postavy Krakonoše, Trautenberka, Anče, Kuby a hajného.

O představení Hobit, podle předlohy R. R. Tolkiena napsala žáci 5. A následující:
„ V divadle mě nejprve zaujal červený koberec u vchodu, zrcadlová hala a velikánský divadelní sál. Nejlepší byla postava Miláška se svítícíma očima, tato maska byla dokonalá. Mně se líbil Gandalf, skřetové Glum, Zlobr, Thor a všichni elfové. Měli také dobré masky a hodný byl Frodo Pytlík, který nás celým představením provázel. Bylo to moc hezké, moc se mi to líbilo a určitě se chci podívat do divadla znovu.“ Karolína Temňáková, Martin Koloušek a Tomáš Toráč

Poděkování patří také firmě Vobus za autobusovou dopravu do Šumperka a zpět do Hanušovic.