Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Svět robotiky a automatizace začíná být v moderním světě čím dál tím více populární. Proto bude na naší škole od února letošního roku spuštěn nový zájmový kroužek – Kroužek robotiky.

Dětem se tak otevřou nové možnosti v oblasti robotiky, programování, ale i matematiky a dalších dovedností, které mohou prohloubit jejich znalosti získané ve školní výuce. K dispozici jsou dvě robotické stavebnice, Lego©Mindstorms NXT a EV3, a pětice nových robotů OzoBot BIT. V druhém pololetí tohoto školního roku je v plánu nakoupit další robotické stavebnice od firmy LEGO©.

Děti se v kroužku budou moci seznámit se základy programování, a to od těch nejjednodušších kroků, až po základy složitějšího programování, a tak mohou naučit své roboty novým a zajímavým kouskům. Získané dovednosti se jim jistě v budoucnosti budou hodit.

Bc. Jan Vrba, DiS., ZŠ Hanušovice