Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Dne 21. dubna 2023 se konalo krajské finále již tradiční soutěže Vůně dřeva, kterou pořádala Škola řemesel ze Šumperku. Do tohoto finále se probojovalo 20 nejlepších žáků předchozích kol soutěže. Naši školu reprezentovali Nela Klugová a Pavel Zahradníček, oba žáci 8.B, kteří již v prvním kole předvedli, jak jsou šikovní a pečliví. To se jim hodilo i ve finále soutěže, kde se utkali s dalšími finalisty soutěže z dalších čtyř škol z našeho kraje. Úkolem tentokrát byla výroba zmenšeniny dřevěné přepravky na ovoce. Soutěžící museli z připravených polotovarů vytvořit přesné díly výrobku, které následně lepením spojili do finální podoby. Hodnotila se nejen přesnost rozměrů a tvaru podle zadání, ale i pečlivost zpracování a detaily výrobku. Podle vyjádření předsedy hodnotící komise, byl výběr těch nejlepších výrobků velice těžký. Všichni finalisté se svého úkolu zhostili velmi zodpovědně a výsledky byli opravdu dokonalé.

Nicméně musíme vám s radostí sdělit, že nejlépe se svého úkolu zhostil právě náš žák Pavel Zahradníček a umístil se na prvním místě. Ani Nela Klugová se ale nenechala zahanbit a umístila se na krásném pátém místě. Ceny, které byly mezi finalisty rozdány do soutěže věnovala společnost Miele a byly velice hodnotné.

Našim finalistům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Bc. Jan Vrba, DiS.