Vážení rodiče,

jak jsme Vás již informovali, od 12. 4. 2021 začíná prezenční výuka prvního stupně tříd označených A. Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví jsou žáci povinni nosit v prostorách školy chirurgickou roušku nebo respirátor (je možné používat i nanoroušku, nikoliv ale doma šité roušky, různé typy nákrčníků…). Aby se žák mohl účastnit prezenčního vzdělávání, musí podstoupit vždy v pondělí a ve čtvrtek antigenní test. Testování bude probíhat v tělocvičně ZŠ a MŠ Hanušovice. Děti budou v testovací dny vcházet do školy vchodem u tělocvičny, kam budou postupně pouštěni a v prostorách určených pro jednotlivé třídy budou provádět samoodběr a samotestování. Žákům 1. – 3. ročníku mohou při odběru vzorku pomoci jejich zákonní zástupci. Na vlastní odběr a provádění testů budou dohlížet pedagogičtí pracovníci.

Testování bude probíhat testy značky Singclean. Přehled postupu při testování a dalších kroků po zjištění výsledků máte v jednoduché grafice k dispozici zde.

MŠMT připravilo video návod, jak probíhá takové testování. Je tam ukázka odběru s asistencí zákonného zástupce, nebo odběr bez asistence.

Instruktážní videonávod testovani singclean.

Dále pro rodiče a děti MŠMT připravilo tyto materiály:

K doplnění informací uvádíme nejčastější dotazy – zde.