Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Dne 25.10. proběhl u nás ve třídě již tradiční projektový den Halloween. Děti přišly v různých strašidelných kostýmech nebo maskách a těšily se, co je čeká. Na tento den jsme se připravovali již několik týdnů, a to především výrobou různých dekorací jako jsou netopýři nebo dýně či duchové. Děkujeme také p. Fojtkové za různé okrasné dýně k dekoraci. Začali jsme povídáním o tomto svátku a snažili se zapamatovat co nejvíce informací. Děti si vytvořily svůj strašidelný dům a napsaly o něm krátký příběh v rámci tvůrčího psaní. Poté jsme se vydali na stezku odvahy do prostorů šaten, kde měli najít svou strašidelnou hůlku. Děkujeme Míše Sklenářové za výrobu těchto hůlek pro své spolužáky. Následovalo různé soutěžení v tanci či strašidelných pózách a přehlídka všech strašidel. Nechybělo ani halloweenské bingo a také k odpočinku pohádkový příběh. Za odvahu obdrželi diplom a všichni odcházeli s úsměvem na tváři.
V následujících dnech se zaměříme také na téma Dušičky, památka všech zemřelých.

Bc. Petra Navrátilová
třídní učitelka