Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Ve středu 14. 6. jsme společně se třídou 3.A vyrazili na exkurzi do Branné. Na zámku pro nás byl připraven edukační program s názvem Namaluj mi hrad. Tento program zde pořádá Bc. Ivana Mertová Pobucká z DDM Krasohled Zábřeh již třetím rokem. Nejdříve jsme se vydali na komentovanou prohlídku zámku a hradu. S dětmi jsme měli možnost nahlédnout i do pronajímaných pokojů a vylézt na věžičku, ze které nás čekal krásný výhled na celé prostranství. Nádherné počasí výhled z věže doplnilo a děti byly unešené. Poté na nás čekalo občerstvení a možnost zakoupit si nějaké památeční předměty. Po svačince nás paní Pobucká provedla výstavou velkoformátové keramiky Ivany Spurné. Vysvětlila dětem, co obnáší výroba takového umění. Na základě informací o práci s keramickým materiálem si pak děti vyrobily ve workshopu přesné repliky mascaronů neboli hlídačů hradu. Tyto mascarony jsme viděli při okruhu zámkem a nyní si je vyrobili ze samotvrdnoucí hmoty. Výrobky si děti odvážely ve vlastnoručně vyrobených papírových krabičkách. Ve tvářích dětí byla vidět radost z příjemně stráveného dne.

Bc. Petra Navrátilová, 2.A