Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Po lockdownu s pastelkou zpátky do ulic!
Po loňském ročníku poznamenaném pandemickými opatřeními se letos sbírka Bílá pastelka vrací již po dvaadvacáté do ulic, ve dnech 11. – 13. října, v plném nasazení a s jasným cílem pomáhat nevidomým a slabozrakým lidem vidět svět.

Minulý ročník sbírky Bílá pastelka, na němž se v podobě nižšího počtu dobrovolníků podepsala covidová pandemie, je za námi. V tom letošním se opět v půlce října po celém Česku rozběhne na 2 000 dobrovolných dvojic. Se zbrusu novými kasičkami s platebním QR kódem a s logem sbírky na tričku budou dobrovolníci i tentokrát nabízet bílé pastelky symbolizující podporu lidem se zrakovým postižením. Výtěžek sbírky je určen na zajištění speciálních služeb pro nevidomé a slabozraké poskytované v rámci celé České republiky. Každý, kdo za svůj příspěvek získá bílou pastelku, tak podpoří například nácvik chůze s bílou holí, výcvik vodicích psů pro nevidomé, výuku speciální práce s počítačem a zaměstnávání lidí se zrakovým postižením, ale i mnoho dalších prospěšných projektů. Značná část prostředků putuje na pomoc s návratem zpět do běžného života lidem, kteří přišli o zrak v dospělosti.
TV spot pro kampaň 2021 Bílá pastelka pomáhá vidět svět namluvil herec Kryštof Hádek a na obrazovkách jej lidé uvidí v září a v říjnu ve vysílání charitativních spotů v ČT.

Pořadatelem sbírky je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s., která v květnu oslavila 25. výročí svého založení, ve spolupráci s jí založenými obecně prospěšnými společnostmi Tyfloservis a krajskými TyfloCentry.

Kontakt: Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s.
Ing. Radek Šváb, koordinátor sbírky Tel.: 221 462 453, 778 768 390, e-mail: svab@sons.cz, Lucie Marková Tel: 604 911 600, e-mail: markova@sons.cz
www.sons.cz www.bilapastelka.cz www.facebook.com/bilapastelka