Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

V letošním školním roce vyrazili prvňáci se svými třídními učitelkami a asistentkami, na základě typu paní Novákové, do centra ekologické výchovy Sluňákov. V cíli naší cesty si nás převzal pan průvodce a dobrodružství mohlo začít. Putováním po středisku se děti seznámily se 4 živly a jejich mosty, na kterých musely vyřešit zapeklité úkoly. Tyto úkoly prověřily jejich rychlost, důvtip, vynalézavost a schopnost spolupracovat. Děti úkoly zvládly a na konci cesty je čekala tajemná jeskyně s kouzelným zrcadlem. Kdo do něj pohlédl, mohl zjistit, kdo může nejvíce pomoci přírodě na naší planetě. Děti zjistily, že jsou to ony samy. Pak už nás čekala jen svačinka, nákup suvenýrů, výborné nanuky a odjezd autobusem zpět do Hanušovic. Za bezpečnou cestu tam i zpět děkujeme panu Kadlecovi z firmy Vobus.

Mgr. Hana Jordová