Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Dne 12. dubna 2024 se konalo krajské finále již tradiční soutěže Vůně dřeva, kterou pořádala Škola řemesel ze Šumperku. Do tohoto finále se probojovalo 20 nejlepších žáků předchozích kol soutěže. Naši školu reprezentovali Tereza Hotařová a Tereza Rajnohová, žákyně osmých ročníků, které již v prvním kole předvedly, jak jsou šikovné a pečlivé. To se jim hodilo i ve finále soutěže, kde se utkaly s dalšími finalisty soutěže z dalších čtyř škol z našeho kraje. Úkolem tentokrát byla výroba zmenšeniny dřevěné přepravky na ovoce. Soutěžící museli z připravených polotovarů vytvořit přesné díly výrobku, které následně lepením spojili do finální podoby. Hodnotila se nejen přesnost rozměrů a tvaru podle zadání, ale i pečlivost zpracování a detaily výrobku. Podle vyjádření předsedy hodnotící komise, byl výběr těch nejlepších výrobků velice těžký. Všichni finalisté se svého úkolu zhostili velmi zodpovědně a výsledky byli opravdu dokonalé.

Nicméně musíme vám s radostí sdělit, že skvěle se svého úkolu zhostila právě náš žákyně Tereza Hotařová a umístila se na druhém místě. Ani Tereza Rajnohová se nenechala zahanbit a umístila se na krásném pátém místě. Ceny, které byly mezi finalisty rozdány do soutěže věnovala společnost Miele a byly velice hodnotné.
Našim finalistkám moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Bc. Jan Vrba, DiS.