Naše škola se zapojila do projektu organizovaného společností DM drogerie určeného pro prvňáky „Veselé zoubky“. Cílem akce bylo seznámit děti zábavnou formou se správnou technikou čištění zoubků. Dalším cílem bylo, aby si děti uvědomily, jak je důležité se o své zuby pečlivě starat. Zábavnou formou se děti dozvěděly, co je pro zoubky prospěšné a co jim naopak škodí. Jako pomůcky nám sloužil zaslaný metodický materiál a také balíček pro děti, který obsahoval zubní pastu, kartáček na zuby a mezizubní párátka. Také děti dostaly instruktážní samolepku se správnou technikou čištění zoubků, kterou si mohly nalepit v koupelně a používat ji jako návod při každodenní hygieně. Myslím si, že tento projekt byl smysluplný a pro děti zajímavý a přínosný.

Mgr. Hana Jordová