Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Ve středu 27. března, před velikonočními prázdninami, proběhl ve třídě 5. A a 5. B. velikonoční projekt. Hned ráno v obou třídách děti společně posnídaly. Tentokrát se podávaly velikonoční speciality – mazanec (i s marmeládou), medové jidáše, klasická vajíčková pomazánka a zdravá kvasnicová pomazánka, kterou děti ochutnávaly s nedůvěrou.

Poté jsme si vysvětlili význam Velikonoc jako křesťanských svátků, pojmenovali si jednotlivé dny a činnosti v celém velikonočním týdnu, připomněli jsme Velikonoce jako symbol jara a povídali si o velikonočních zvycích a obyčejích, které se mohou v jednotlivých krajích i vesnicích lišit – např. klapání řehtaček, zdobení pomlázek barevnými mašličkami, koledování na velikonoční pondělí apod.

Závěrem si děti vyrobily velikonoční dekorace a nazdobily kraslice, které si odnesly domů. Celý projekt se všem moc líbil a žáci si kromě výrobků odnesli i poznatky a vědomosti o tradičních svátcích jara a připomněli si udržování kulturních tradic.

Mgr. Dagmar Pěničková, Mgr. Aneta Suchánková, TU 5. A a 5. B