Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Ve čtvrtek 9.5.2024 se žáci sedmého, osmého a devátého ročníku zúčastnili turistického výletu na Králický Sněžník. Do Stříbrnic je dovezl autobus, odkud započal jejich pěší výstup k soše slůněte, k prameni řeky Moravy a dále až na vrchol Králického Sněžníku (1424 m.n.m.). Turistická značka je vedla nejkrásnější výstupovou cestou po „Staré Sněžníkové“ s mnoha výhledy do okolní krajiny. Pod loveckou chatou Ludmilou se napojili na trasu směřující do Sedla pod Králickým Sněžníkem a dále vytrvale stoupali k jedné z nejvyšších hor v Česku. Po cestě se několikrát občerstvili. Příjemná a zároveň nejdelší zastávka je čekala u sochy slůněte, u které proběhlo společné fotografování všech zdatných účastníků. Pak je čekalo osvěžení u pramene řeky Moravy a výstup na novou rozhlednu postavenou na polské straně. Přestože bylo teplé a slunné počasí, na vrcholu pofukoval silnější a studený vítr. Cesta dolů probíhala vesele a svižně se zastávkou u Adelina pramene a kaple Panny Marie. Celou turistickou trasu, kterou zvolila paní učitelka Jánová, si žáci opravdu užili. Nakonec se svezli na bobové dráze v areálu Kraličák. V nohách měli cca 16 km a mnoho společných zážitků z našich hor.

Mgr. Yvona Jánová, Mgr. Petra Matoušková, Ing. Markéta Kochová