Žáci Základní školy v Hanušovicích se dne 12.3.2024 zúčastnili finálového kola soutěže „Můj dům-naše město“, pořádané Střední školou řemesel v Šumperku.

Naši školu reprezentovali žáci 7.ročníků, kteří byli úspěšní v podzimním základním kole.
Postupujícími byli: Jaroslav Mrázek VII.A
Štěpán Katzer VII.B
Ngo Minh Chau VII.B.

Ve finálovém kole opět žáci stavěli maketu domku ze stavebnice Teifoc. Jde o stavbu z malých pálených cihel a speciální malty, kdy se staví stejně, jako by šlo o reálný dům. Tentokrát však byla stavba větší i složitější. Všichni finalisté se na svou práci maximálně soustředili a snažili se podat co nejlepší výkon.

Odborná porota složená z učitelů pořádající střední školy měla nelehký úkol vybrat tři nejlepší výtvory.

Nakonec ale rozhodli. Naší žákyni Ngo Minh Chau se podařilo získat krásné třetí místo. Poděkování ale patří všem třem žákům, kteří skvěle reprezentovali nejen sebe, ale i ZŠ a MŠ HANUŠOVICE.

Všichni soutěžící obdrželi malou odměnu a tři nejlepší i pamětní listy.

Táňa Mikšíková