V pondělí 17.6. vyrazily třídy 3.A a 3.B na společný školní výlet do horského resortu Dolní Morava. Naše cesta začala u dolní stanice lanovky U slona. Pěšky jsme se vydali ke Stamichmanově naučné stezce dlouhé 1,2 km, kde se děti z informačních vzdělávacích tabulí dozvěděly spoustu informací o lese a jeho obyvatelích. Prohlédli jsme si také vyřezávané sochy, které lemovaly celou trasu stezky. Dále jsme pokračovali k lanovému parku, kde již na nás čekaly milé instruktorky. S jejich pomocí děti absolvovaly růžový (dětský) okruh. Chtělo to obrovskou dávku odvahy, aby zvládli takovou výzvu. O to větší radost měli po úspěšném dokončení trasy.

Po svačince jsme vyrazili do Mamutíkových zážitkových parků. Děti byly nadšené z obrovského mamuta, ale také ze spousty atrakcí, které zde mohly vyzkoušet. Plavili se na dřevěných vorech, zchladili se v říčce nebo při experimentování s proudem vody pomocí různých korýtek, stavidel a mlýnských kol, vydováděli se v dětském lanáčku a záludném bludišti. Samozřejmě se nezapomněli odměnit nějakou dobrotou a suvenýrem z místního obchůdku.

Děkujeme firmě VOBUS za bezpečnou a spolehlivou dopravu a panu učiteli Friedrichovi za doprovod.

Bc. Petra Navrátilová, Mgr. Anna Janočková