Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Ve čtvrtek 9.6. 2024 žáci 3. – 6. ročníků navštívili šumperské divadlo a zhlédli Lovce mamutů – legendární román Eduarda Štorcha, se kterým se většina z nás setkala nebo teprve setká během výuky české literatury. Jedná se o zbrusu novou adaptaci, napsanou přímo pro šumperský soubor.

V tomto dobrodružném příběhu vyprávějícím o životě pravěkých mužů a žen ztvárnili herci na scéně šumperského divadla dobu paleolitu spojenou s lítými boji o potravu a oheň. Dětem se nejvíce líbila postava Kopčema, který by se chtěl stát lovcem a troufne si i na velká zvířata, třeba na mamuta! Doprovázejí ho kamarádi Veverčák a Žabka. Kuráž by jim nechyběla, ale zkušenosti zatím ano. Musí se naučit ještě spoustu věcí, aby dokázali obstát a stali se právoplatnými členy Věstonické tlupy.

Dětem se představení líbilo a odměnili herce velkým potleskem. Všem dětem to moc slušelo, byli slavnostně oblečeni a patří jim pochvala za slušné chování cestou do divadla i v šumperském divadle.

Mgr. Dagmar Pěničková, foto Mgr. Petra Navrátilová