Městská knihovna v Hanušovicích přihlásila naše prvňáčky do projektu „Brzy budu čtenářem“. V rámci tohoto projektu absolvovali hanušovičtí prvňáci první návštěvu, ze které byli všichni maximálně nadšeni. Paní knihovnice seznámila děti s chodem knihovny a překvapila je tím, že každý má už založenou v knihovně průkazku, na kterou si mohou s rodiči chodit půjčovat knížky. Dále si děti s paní knihovnicí prošly prostory knihovny a ta jim ukázala, na kterém místě jsou knížky určené pro ně. Pak už nezbývalo nic jiného, než se s nadšením vrhnout na průzkum. Knížky si děti mohly půjčit, prohlédnout si je a popřípadě i přečíst první věty. Všichni se už moc těší na další návštěvu.

Touto cestou moc děkuji paní knihovnici Šmotkové za krásně nachystanou návštěvu a její zápal pro věc.

Mgr. Hana Jordová