Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. Původně vycházel z oslavy Planety Země při jarní rovnodennosti. Dnes má tento svátek za cíl oslavit krásu a pestrost přírody a zároveň upozornit na zhoršující se stav životního prostředí.

Žáci 4. – 6. ročníků hanušovické školy se svými třídními učitelkami společně oslavily tento mezinárodní svátek v pátek 19. dubna 2024 v Šumperku. V parku a amfiteátru u Vily Doris si děti vyrobily různé eko věci a dozvěděly se mnoho zajímavého nejen o přírodě, ale také o sobě. Pracovníci Vily Doris připravili pro děti 12 zastavení se zajímavými aktivitami týkajícími se přírody, recyklace a udržitelného života s obnovitelnými zdroji. Vždy po absolvování tří naučných aktivit si děti mohly vyrobit dárek pro sebe a letošní nejžádanější odměnou byla vlastnoručně vyrobená taška s originálním motivem Dne Země.

Celkem se vydařilo i aprílové počasí a všichni jsme si odváželi plno příjemných zážitků.

Mgr. Dagmar Pěničková