Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

V pondělí 27. května se žáci 4. ročníku vypravili již podruhé na dopravní hřiště v nedaleké Mohelnici. Smyslem naší cesty bylo získání průkazu cyklisty na základě ověřených znalostí pravidel silničního provozu. V Mohelnici nás přivítali zkušení lektoři, kteří žákům předali všechny potřebné informace ke zvládnutí zkoušky. V písemném testu děti zužitkovaly vědomosti, jež se naučily v Dopravním kroužku pod vedením Mgr. Petra Jordy a při praktické zkoušce jízdy už musely předvést, jak ovládají pravidla v praxi.

Celé dopoledne nás provázelo krásné počasí a po složení zkoušky si děti vyzkoušely jízdu na motokárách. Z žáků spadla veškerá nervozita a někteří i velmi rychle zapomněli na pravidla. Ale pozor děti – silničními pravidly se musíme řídit stále – nejen když jsme pod dozorem a chceme získat průkaz cyklisty! Správný cyklista nejezdí jak pirát silnic – cesta – necesta, – silnice – trávník.

Průkaz cyklisty bude úspěšným absolventům předán na školní akademii, která proběhne v kulturním domě ve čtvrtek 20. června.

Mgr. Radka Kotrašová