Základní škola Hanušovice

   skola@zshanusovice.cz     581 030 200

Věděli jste, že knížky slaví v březnu svátek? Březen je Měsíc knihy, slaví se už od roku 1955. Tradiční kampaň poukazuje na důležitost čtení a čtenářskou gramotnost. Naše třída 6.B se zapojila do měsíce čtenářů různými aktivitami. Ve výtvarné výchově jsme vytvořili plakáty k propagaci tohoto svátku, aby se o něm dozvěděli i ostatní žáci naší školy. V hodině literatury jsme mohli celou hodinu číst rozečtenou knihu nebo si vybrat z dalších knih, které nám vypůjčila paní učitelka z knihovny. Dne 28.3.2023 jsme navštívili Městskou knihovnu Hanušovice, kde pro nás byla připravena velmi zajímavá přednáška, tentokrát na téma audioknihy. Dozvěděli jsme mnoho informací, např. o historii nahrávek, o výhodách i nevýhodách tohoto typu „čtení“. Tímto děkujeme paní Tomíčkové i paní Šmotkové z Městské knihovny Hanušovice za skvělý program a perfektní přípravu. My si v rámci literární výchovy určitě vyzkoušíme takovou audioknihu namluvit a ve čtení budeme pokračovat i nadále.

Třída 6.B